من انقلابی‌ام

بهار نارنج

من انقلابی‌ام

بهار نارنج

من انقلابی‌ام

« من اصرار دارم این منطقه را «غرب آسیا» بگویم، نه خاورمیانه. تعبیر خاور دور، خاور نزدیک، خاور میانه درست نیست. دور از کجا؟ از اروپا. نزدیک به کجا؟ به اروپا. یعنی مرکز دنیا اروپاست؛ هر جائی که از اروپا دورتر است، اسمش خاور دور است؛ هر جا نزدیکتر است، خاور نزدیک است؛ هر جا وسط است، خاورمیانه است! این تعریفی است که خود اروپائی‌ها کردند؛ نه، ما این را قبول نداریم. آسیا یک قاره‌ای است؛ شرقی دارد، غربی دارد، وسطی دارد؛ ما در غرب آسیا قرار داریم. بنابراین منطقه‌ی ما اسمش منطقه‌ی غرب آسیاست، نه منطقه‌ی خاورمیانه. »
بیانات حضرت آقا در دیدار اساتید دانشگاه‌
۱۳۹۱/۰۵/۲۲
--------------------------------------------
وبلاگ دوم بنده:
رسانه انقلابی (افتخار بدید)
rasane-enghelabi.blog.ir

نویسندگان

نظر کشیش استرالیایی درباره نامه ی حضرت آقا

دوشنبه, ۶ بهمن ۱۳۹۳، ۰۴:۳۱ ب.ظ

پدر دیوید اسمیت کشیش استرالیایی با بیان اینکه لحن نامه آیت‌الله خامنه‌ای پدرانه و غیرتقابلی بود، گفت: بدون در نظر گرفتن مطالب عالی نامه، لحن نامه می‌تواند در ارائه چهره انسانی از ایرانیان و مسلمانان در ذهن جوانان غرب تاثیرگذار باشد.

گفت‌وگو با «پدر دیوید اسمیت» در ادامه ...آنچه در زیر می‌آید گفت‌وگو با «پدر دیوید اسمیت» است:


نظر شما درباره نامه آیت‌الله خامنه‌ای در نگاه اول چیست؟

پدر دیو: من فکر می‌کنم نامه عالی و به موقع بود؛ لحن نامه پدرانه و به دور از تقابل است و امیدوارانه می‌تواند در انسانی نشان دادن ایران در ذهن جوانان غربی کمک کند.

* مسیری که آیت‌الله خامنه‌ای برای بیان نامه انتخاب کرده درست و عاقلانه است


 نامه آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در حالی صادر شده که ایشان جوانان را اینگونه خطاب کرده‌اند « حس حقیقت‌جویی را در قلب‌های شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم»؛ نظر شما درباره این خطاب چیست؟


پدر دیو: فکر می‌کنم که این خطاب درست و عاقلانه است؛ این یک مساله اساسی است که ما خرد جوانان‌مان را قبل از این که کاملا تحت تلقین و تعلیم سیستم قرار بگیرد خطاب قرار دهیم.

اندیشه‌های رادیکالی و خودسرانه همیشه از دانشگاه‌ها سرچشمه می‌گیرد؛ این جایی است که تغییر می‌تواند آغاز شود و این کاملا مناسب برای آیت‌الله خامنه‌ای است که درخواست تجدیدنظر خود را از این مسیر هدف‌گذاری کند.

  این روزها در غرب بسیاری در تلاش برای گسترش اسلام‌هراسی هستند؛ به نظر شما تاثیر این نامه در این باره چه خواهد بود.


پدر دیو: به واقع درست می‌گویی؛ منافع تعیین شده عده‌ای بر پایه گسترش اسلام‌هراسی و اختلاف مردم بر اساس طایفه و مذهب طرح‌ریزی شده است.

من اطمینان دارم بدون در نظر گرفتن مطالب عالی نامه، لحن پدرانه و غیرتقابلی نامه آیت‌الله خامنه‌ای می‌تواند در ارائه چهره انسانی از ایرانیان و در کل مسلمانان در ذهن جوانان غرب تاثیرگذار باشد.

* وقتی که ماشین پروپاگاندا فعال است مردم در دیدن حقیقت کور می‌شوند/بعضی اوقات یک نسل طول می‌کشد تا غبار پروپاگاندا پاک شود


آیت‌الله خامنه‌ای در نامه خود از محققان و تاریخ‌نگاران غربی این سوال را پرسیده‌اند که چرا وجدان عمومی در غرب پس از دهه‌ها یا قرن‌ها بیدار می‌شود؛ درباره این بخش از نامه چه نظری دارید؟


پدر دیو: این متاسفانه درست است؛ وقتی که ماشین پروپاگاندا و تبلیغات فعال است مردم در دیدن حقیقت کور می‌شوند و بعضی اوقات یک نسل طول می‌کشد تا غبار پروپاگاندا پاک شده و به کناری برود.

من می‌دانم که شما دارای دوستانی در میان روحانیون مسلمان هستید؛ نظر شما درباره تاثیر رسانه‌ها در نشان دادن چهره غیرحقیقی از اسلام چیست؟

پدردیو: من معتقدم منافع هدف‌گذاری شده بسیاری وجود دارد که شعله‌های آن در تفرقه بین مسیحیان و مسلمانان، مسلمانان و یهودیان، اروپایی‌ها، ایرانی‌ها و عرب‌هاست.

البته در پایان حقیقت در میانه این اتفاقات خواهد درخشید اما سوال این است که چه میزان خرابی به بار خواهد آورد و چه میزان زندگی و حیات در این بین از دست خواهد رفت؟

به نظر شما آیا می‌توان مسلمانان را در نشان دادن چهره غیرحقیقی از اسلام مقصر دانست؟


پدر دیو: من جامعه مسلمانان را برای گسترش این تفرقه هرگز سرزنش نمی‌کنم؛ من احساس می‌کند که در حقیقت جوانان مسلمان بسیاری وجود دارد که عصبانی‌اند که موجبات دردسر در این کشور(استرالیا) و جاهای دیگر را فراهم می‌کنند با این حال این عصبانیت بی‌دلیل نیست.

وی در ادامه این گفت‌وگو از من خواست تا ویدئویی که با عنوان «خطاب جنگ را متوقف کنید» و درباره اسلام‌هراسی منتشر کرده با مخاطبان به اشتراک بگذاریم که می‌توانید در اینجا ببینید.

* تنها به رهبران مذهبی برای حل مشکلات امیدوارم/امیدی به موسسات مذهبی و سیاستمداران نیست


نظر شما درباره اثر نامه آیت‌الله خامنه‌ای در بازگشت جوانان به دینداری چیست؟


پدردیو: این آن چیزی است که ما امیدواریم و برای آن دعا می‌کنیم.

پس از حوادث اخیر فرانسه مقامات مذهبی مسلمان و مسیحی استفاده نادرست از آزادی بیان برای توهین به مقدسات مذاهب را محکوم کردند همانگونه که پاپ بیان کرد؛ البته آنها تروریسم را محکوم کردند؛ نظر شما درباره نقش مذاهب در توقف توهین به مذاهب چیست؟


پدر دیو: من فکر می‌کند پاپ نشان داد که در این بحث رهبری قابل تحسینی داشته است همانگونه که از زمان تصدی مقام پاپی در زمینه‌های دیگر نیز این مسئله را نشان داده است.

من به واقع معتقدم تنها رهبران مذهبی هستند که می‌توانیم از آنها برای ایجاد هر گونه پیشرفتی در این مسیر(جلوگیری از توهین به مقدسات ادیان) انتظار داشته باشیم؛ سیاستمداران ما به ناچار در بازی قدرت فرورفته‌اند و نمی‌توانند حتی اگر بخواهند از حقیقت سخن بگویند.

موسسات مذهبی ما نیز به سیستم‌ها گره خورده‌اند اما آنها هنوز کمی استقلال دارند و هنوز دارای ارزش‌ها و وجدانی هستند و این در واقع آنجایی است که امید من به من دروغ می‌گوید [و نمی‌توانم به موسسات مذهبی اعتماد کامل داشته باشم].


 آیا چیز بیشتری هست که بخواهید درباره نامه آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کنید؟


پدر دیو: تنها می‌خواهم بگویم که من فکر می‌کنم این یک ابتکار خلاقانه و دارای شجاعت در بیان بود که توسط آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفت.

دعای من همراه او خواهد بود و امیدوارم که او و پاپ و دیگر رهبران جهان در سرتاسر گیتی بتوانند در واقع راه را برای دوران جدیدی که در آن حقیقت و صداقت از پول و قدرت ارزشمندتر است، هموار کنند.

نظرات  (۵)

۱۳ بهمن ۹۳ ، ۰۰:۳۶ ... حسینی ...
 أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
پاسخ:
آمین
۱۰ بهمن ۹۳ ، ۱۱:۲۴ سید محسن جوانمردی

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان:.....::::ابلاغ کنید! این وظیفه شبانه روزی ماست!::::.....______________

امام خامنه ای:

اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم،
دیگر از این واضح‌تر؟ اگر شما در راه خدا حرکت کنید، دین خدا را نصرت کنید، خدا شما را نصرت خواهد داد؛ این سنّت الهى است،
 این غیر قابل تغییر است: وَ لَن تَجِدَ لِسُنَّةِ اللهِ تَبدیلاً؛
 اگر در راه احیاى دین الهى حرکت کردید و این جهت را رعایت کردید، خدا شما را نصرت خواهد داد. این را قرآن گفته است، با این صراحت که وعده‌ى الهى است؛ ما هم در عمل آن را تجربه کرده‌ایم.
بدانید این قطعه‌ى تاریخ انقلاب در تاریخ ممتدّى که در طول نسلهاى آینده، مورد بحث قرار خواهد گرفت، یکى از برجسته‌ترین مقاطع تاریخى است.۰۸ بهمن ۹۳ ، ۰۹:۳۵ زینب . فطرس
آفرین و احسنت به ایشون

پاسخ:
:-)
فوق العاده بود این نامه در این برهه از زمانه با چنین ادبیاتی و چنین مخاطبینی
دم پدر اسمیت هم گرم گرم
پاسخ:
واقعا
:)
این نامه بسیار زیبا، مهربانانه و بموقع بود و در آن بطور منطقی، درخواست شده بود تا تحقیق شود بر روی مسایل مهمی که اگر حل نشوند روند کنونی تقابل اسلام غرب، کماکان ادامه خواهد یافت.
پاسخ:
درست می فرمائید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی